Wśród wszystkich czujących istot nie ma nawet jednej takiej, która w przeszłości nie była by twoim ojcem lub matką. Aby więc w jakiś sposób odpłacić wszystkim czującym istotom za ich dobroć, zacznij pracować na rzecz ich pomyślności.

Padmasambhava (ok. 730–810) – jogin, według tradycji spowadził buddyzm do Tybetu i na tereny dzisiejszego Bhutanu.

50740892_2211118395818898_1785375646763974656_n (1)

Witam serdecznie 😉

Zawodowo zajmuje się szeroko pojętym zdrowym i świadomym żywieniem, jako wegetariański i wegański kucharz gotuję na warsztatach rozwojowych, prowadzę warsztaty gotowania i wykłady z praktycznych elementów Tradycyjnej Dietetyki Medycyny Chińskiej, którą zgłębiam w wolnych chwilach. Studiowałem dziennikarstwo i fascynuje mnie aspekt komunikacji, a szczególnie tej jaką nawiązujemy sami z sobą przekierowując uwagę z zewnętrznego świata ku naszej autentycznej naturze pełnej miłości i współczucia.

Z gotowaniem jestem związany od blisko piętnastu lat. Pracowałem w profesjonalnej gastronomii w kraju i za granicą w wegańskich i wegetariańskich restauracjach (Londyn – InSpiral, Planet Organic, Warszawa – Vege Miasto, Gruszki & Pietruszki, Wegemama, Wegeguru), robiłem wegańskie kateringi, jednak przede wszystkim gotuję na warsztatach rozwojowych, gdyż ta forma jest mi najbliższa. Kuchnia roślinna jest zarazem praktykowaniem współczucia w jego praktycznym i konkretnym wymiarze, jest również ze samej swej istoty praktyką uważności i medytacją nad współzależnością zjawisk. To podstawa ludzkiej kultury i wszelkich tradycji ludzkiej społeczności i wspólnoty. To bezpośrednie połączenie z istotą życia i życzliwością.

Od ponad dwudziestu lat praktykuję nauki buddyjskie i medytację. Obecnie w treningu  praktyk i metod Mindfulness. Uważam, że każda prawdziwa tradycja duchowa (oparta na mądrości i współczuciu) ma unikalną wartość i odpowiada na różne potrzeby ludzi, żadna z nich nie jest lepsza od innej – tolerancja i wrażliwość po prostu otwiera nasze serca i umysły.

W swojej esencji kuchnia bezmięsna jest oznaką szacunku i troski wobec czujących istot i środowiska naturalnego, ma za sobą długą tradycję ewolucji ludzkiej świadomości – i to w mojej pracy uważam za najważniejsze. Ewolucja od Mózgu jako metafory ludzkiego ego do naszego serca, gdzie znajduje się nasza oryginalna współczująca istota, pierwotny i czysty ludzki umysł – serce. To jest dla mnie Drogą. Tao. Codzienna praktyka uważności i przytomności wnosi do naszego życia moc żywej obecności i świadomej przestrzeni oraz odpowiedzialności za własne myśli, słowa i działania. Staram się żyć w ten właśnie sposób i tym się dzielę na warsztatach. Piszę, fotografuję i nagrywam podcasty tworząc opowieści o zdrowej kuchni i świadomym życiu. Człowiek. Pasja. Ewolucja.

CO ROBIĘ ?

Warsztaty kuchni wege z elementami praktyki mindfulness i medytacji, gdzie uczę teorii kuchni wege jak i praktyki uważności.

Krótkie esencjonalne wykłady o kuchni i podstawach Dietetyki Tradycyjnej Medycyny Chińskiej oraz praktycznym zastosowaniu i zrozumieniu wiedzy i praktyk buddyjskich oraz roli uważności w życiu i w kuchni.

Prezentacje wegetariańskich i wegańskich technik kulinarnych.

Oferuję swoje usługi przy warsztatach rozwojowych, niszowych imprezach tematycznych, wydarzeniach kulturalnych czy rodzinnych przyjęciach.

Indywidualne kursy gotowania w oparciu o wiedzę z dietetyki chińskiej i metodę pięciu przemian i praktyczny kurs przyrządzania wskazanych potraw.

Marcin Piniak

kom: 531 300 438

mail: wegekuchnia@hotmail.com

PREDYSPOZYCJE ZAWODOWE I ATUTY:

PASJA I TWÓRCZE PODEJŚCIE, UMIEJĘTNOŚĆ ORGANIZACJI WARSZTATU PRACY I PRZESTRZENI KUCHENNEJ, PRZYTOMNOŚĆ I ZDOLNOŚĆ IMPROWIZACJI, CHĘĆ ODKRYWANIA I CIĄGŁEJ NAUKI (KUCHNIA TO NIESKOŃCZONY PROCES UCZENIA) ODPOWIEDZIALNOŚĆ, SUMIENNOŚĆ I DOBRA KOMUNIKACJA Z LUDŹMI, POMYSŁOWOŚĆ, UCZCIWOŚĆ I OTWARTOŚĆ

Jestem zwolennikiem prostej i zdrowej kuchni, a swoją wiedzę opieram na bardzo spójnym i holistycznym zakresie wiedzy dietetyki tradycyjnej medycyny chińskiej – świadomy sposób przyrządzania i komponowania jedzenia oparty na harmonijnej wiedzy z zakresu żywienia i traktowania pokarmu jako lekarstwa. 

DOŚWIADCZENIE ZDOBYWAŁEM MIĘDZY INNYMI W:

1378626_244166779066432_1353980105_n

wspolpraca

wegeguru-02

vege

Pokaz slajdów wymaga JavaScript.

 

 

%d blogerów lubi to: