Wśród wszystkich czujących istot nie ma nawet jednej takiej, która w przeszłości nie była by twoim ojcem lub matką. Aby więc w jakiś sposób odpłacić wszystkim czującym istotom za ich dobroć, zacznij pracować na rzecz ich pomyślności.

Padmasambhava (ok. 730–810) – jogin, według tradycji spowadził buddyzm do Tybetu i na tereny dzisiejszego Bhutanu.

50740892_2211118395818898_1785375646763974656_n (1)

Witam serdecznie 😉

Zawodowo zajmuje się szeroko pojętym zdrowym i świadomym żywieniem, jako wegetariański kucharz gotuję na warsztatach rozwojowych, prowadzę warsztaty gotowania i wykłady z praktycznych elementów Tradycyjnej Dietetyki Medycyny Chińskiej, którą zgłębiam w wolnych chwilach. Studiowałem dziennikarstwo i fascynuje mnie aspekt komunikacji, a szczególnie tej jaką nawiązujemy sami z sobą przekierowując uwagę z zewnętrznego świata ku naszej autentycznej naturze pełnej miłości i współczucia. Od ponad dwudziestu lat praktykuję nauki buddyjskie i medytację (Sutra, Tantra, Dzogczen). Podążam za naukami Dzogczen przekazanymi przez Czogjala Namkhai Norbu Rinpoche, który jest dla mnie wielką inspiracją. Obecnie jestem w treningu Mindfulness, który jako praktyka uważności i przytomności wnosi do naszego życia moc żywej obecności i świadomej przestrzeni. Piszę i fotografuję i nagrywam felietony video tworząc opowieści o zdrowej kuchni i świadomym życiu.

CO ROBIĘ ?

⊗ Warsztaty kuchni wege, gdzie uczę teorii kuchni wege jak i praktyki.

⊗ Prezentacje wegetariańskich i wegańskich technik kulinarnych.

⊗ Oferuję swoje usługi przy warsztatach rozwojowych, niszowych imprezach tematycznych, wydarzeniach kulturalnych czy rodzinnych przyjęciach.

⊗ Indywidualne kursy gotowania w oparciu o wiedzę z dietetyki chińskiej i metodę pięciu przemian.

⊗ Praca nad dietą i praktyczny kurs przyrządzania wskazanych potraw.

Marcin Piniak

kom: 531 300 438

mail: wegekuchnia@hotmail.com

PREDYSPOZYCJE ZAWODOWE I ATUTY:

PASJA I TWÓRCZE PODEJŚCIE, UMIEJĘTNOŚĆ ORGANIZACJI WARSZTATU PRACY I PRZESTRZENI KUCHENNEJ, PRZYTOMNOŚĆ I ZDOLNOŚĆ IMPROWIZACJI, CHĘĆ ODKRYWANIA I CIĄGŁEJ NAUKI (KUCHNIA TO NIESKOŃCZONY PROCES UCZENIA) ODPOWIEDZIALNOŚĆ, SUMIENNOŚĆ I DOBRA KOMUNIKACJA Z LUDŹMI, POMYSŁOWOŚĆ, UCZCIWOŚĆ I OTWARTOŚĆ

Jestem zwolennikiem prostej i zdrowej kuchni, a swoją wiedzę opieram na bardzo spójnym i holistycznym zakresie wiedzy dietetyki tradycyjnej medycyny chińskiej – świadomy sposób przyrządzania i komponowania jedzenia oparty na harmonijnej wiedzy z zakresu żywienia i traktowania pokarmu jako lekarstwa. 

DSC_5079

DOŚWIADCZENIE ZDOBYWAŁEM MIĘDZY INNYMI W:

1378626_244166779066432_1353980105_n

wspolpraca

wegeguru-02

Pokaz slajdów wymaga JavaScript.

 

Reklamy
%d blogerów lubi to: