„Think outside the box, collapse the box,
and take a fucking sharp knife to it.”
Banksy, Wall and Piece
Specjalizujemy się w kuchni wegańskiej i wegetariańskiej. Mamy doświadczenie w profesjonalnej gastronomii, zarazem nie jesteśmy uwarunkowani jej ograniczeniami. Gotowanie to nasza pasja i ciągła nauka. Wege kuchnia to radość, magia i przygoda. To przestrzeń dla swobodnego tworzenia i odnajdywanie własnych pomysłów i inspiracji. Dla nas kuchnia to świadomość i obecność w tym co jemy, jak jemy i z jakim skutkiem.

DSC_3129-001

Doświadczenie zdobywaliśmy w wegetariańskich restauracjach w Polsce i za granicą. Tworzymy w stylu „fusion”, a swoją wiedzę opieramy na bardzo spójnym i holistycznym zakresie wiedzy dietetyki tradycyjnej medycyny chińskiej – to świadomy sposób przyrządzania i komponowania jedzenia oparty na harmonijnej wiedzy  z zakresu żywienia i traktowania pokarmu jako lekarstwa. W kontekście współczesnej dietetyki i nauk o żywieniu jest to bardzo stara i skuteczna wiedzą, a biorąc pod uwagę coraz gorszą i pozbawioną wartości żywność staje się bardzo przydatnym narzędziem, aby podnieść wartość naszych posiłków, a tym samym wzmocnić nasze zdrowie.

DSCN8833-004

Obszarem naszych zainteresowania jest także tybetański system “Trzech humorów”, czyli trzech fundamentalnych składników: wiatru, żółci i flegmy korespondującymi z naszymi trzema egzystencjami (ciało, energia i umysł). Komplementarną częścią jest także “Sześć smaków”, “Osiem właściwości” i “Siedemnaście leczniczych właściwości pożywienia.” Interesuje nas także energetyczna wartość pożywienia oraz wiedza z zakresu łączenia pokarmów.